Tamna Tema
Neretvanac na krilima Šunjića i Batinovića izborio šesnaestinu finala Hrvatskog Supersport kupa

Danas na Podvornici odigrano je pretkolo Hrvatskog Supersport kupa na kojoj je Neretvanac ugostio ekipu Bedem iz Ivankova kojeg su pobjedili rezultatom 2:0 ( 1:0) .

Neretvanac je već u sedmoj minuti došao u vodstvo prekrasnim golom Davida Šunjića ( 1:0) i s tim se rezultaom otišlo na zasluženi odmor. U nastavku drugog djela utakmice obe ekipe stvarale su šanse i polušanse ali mreže su mirovale sve do 81.minute kada mrežu gostiju trese Marijo Batinović za 2:0 i kreće slavlje na tribinama što je značilo da je Neretvanac osigurao prolazak u šesnaestinu finala Hrvatskog Supersport kupa i samo je bilo pitanje s kojim će prvoligašem na Podvornici u 1.kolu šesnaestine finala igrati a i to su doznali , biti će to momčad s Kvarnera NK Rijeka.

Plavi se sad okreću prvenstvenim natjecanjima gdje u 1.kolu idu u goste u Vodice a već u drugom kolu na Podvorinci igra se Neretvanski EL Classico u goste dolazi Neretva.

Utakmicu pretkola kupa i najavu prvenstvene za naš portal izjavu je dao trener Neretvanca Damir Vučić :

- Utakmica protiv Bedema u kupu je momčadi Neretvanaca bila uvertira za natjecanje u 3.HNL. Za većinu igrača je ovo bio debitantska natjecateljska utakmica u dresu Neretvanca na podvornici i trebalo je vremena da se adaptiraju na novi ambijent u jednoj rekao bih jako važnoj utakmicu i za Neretvanac i za igraće pojedinačno jer prolazak u Kupu pruža mogućnost natjecateljske utakmice sa Premier HNL momčadima.

Momčad je reagirala onako kako smo i očekivali dakle sa jako dobrim napadačkim potencijalom i sa oprezom u fazi obrane. Jako važne su nam bile kvalitetne informacije o protivniku tijekom pripreme utkmice i sukladno tome smo utakmicu držali pod kontrolom cijelim tijekom.

Ostaje žal za propuštenim šansama ali moram dodati da je protivnik koji ima svoju iznad prosječnu kvalitetu 3.HNL imao svoju sjajnu šansu koju nije iskoristio da dovede utakmicu u neizvjesnu završnicu.

Za par dana počinje 3.HNL utakmicom u Vodicama i naš fokus je usmjeren na novog protivnika i na unapređenje naše igre. Imamo mladu ambicioznu momčad sa kojom treba imati strpljenja jer za većinu je ovo prva seniorska sezona, kazao je Vučić.